Coura byla malá kočka s modrýma očima a zvědavým pohledem. Jak mohl kdokoli odolat jejímu kouzlu? Zářivá černá srst, tenký elegantní ocas a malé bílé skvrnky na tlapkách dělaly z Coury přitažlivou kočičí damu.

Jednoho dne se její majitelka rozhodla vzít ji na cesty. Cestovaly společně po Evropě, a jedna z jejich zastávek byl malebný hotel v Bavorsku. Hotel měl nádhernou zahradu, kam Coura mohla chodit na procházky.

Když dorazily, byla Coura ohromena novým prostředím. Kromě půvabných uliček a výhledu na hory bylo v hotelu mnoho skrytých koutů k objevování. Na recepci se dozvěděly, že v hotelu bydlí i jiná kočka, Herr Fritz. Fritz byl elegantní šedý kocour s německým akcentem a postojem lorda.

Během několika dnů se Coura a Fritz stali nerozlučnými přáteli. Coura byla fascinována příběhy, které Fritz vyprávěl o svých dobrodružstvích po Bavorsku. Ukazoval jí tajná místa v hotelu, například kam se schovávat, když přijde čas na koupání.

Na konci jejich dovolené, když byl čas se rozloučit, bylo to velmi emocionální. Fritz slíbil, že Couru navštíví, až zase bude v její zemi. Coura tak získala nejen nové zážitky z dovolené, ale také nového přítele.

A tak Courina dobrodružství v Německu skončilo, ale její cestovní horečka jen začala. Kdo ví, kam ji další cesta zavede? Jedno je jisté, kamkoliv půjde, jistě najde nové kamarády a dobrodružství na každém kroku.