Ano, je to tak. Dřív byl gympl pro lidi s posláním, dneska tam jsou lidi kteří mají 4 a nechápou chemickou rovnici. Protože gympl má kapacitu 100 lidi přeci a musí se naplnit ..pak jdou na VS kterých je tisíc a nic. Já na gympl ani nechtěla ale u učitelky volali naším domu a musela jsem kvůli prospěchu. Já měla přihlášku na zdravku do ústí už podanou. Tolik VŠ jako v ČR snad nikde není…systém to neutahne a není na nic. Z zivnostaku není ani důchod.

Holka z privátu založí s.r.o. s pražskou adresou

Zjistím si to s.r.o. Musí přijít nějaká změna jinak bude stát v háji, není možná aby všichni studovali do 25 a pak jim stát ještě vymyslel práci a pracovní místa …spousta oboru jsou bez perspektivy.

Sama živí dítě – je soběstačná

Já ještě nevím co budu, zatím mám pár plánu ale musím se rozhodnout. Malý jde do školy a ta mi taky dělá starosti, koukala jsem na rozvrh a každý den vlastně jen čeština plus nějaká výtvarka hudebka. Možná ztráta času když umí česky hodně dobře… aby se tam učil Ema mele maso. Ostatní děti v jeho věku moc nemluví. Nevím jestli ho nedat hned na angličtinu prostě ale to bysme asi museli už odjet jinam…

Holka kritizuje školství a dělá dobře

Oni nemluví ty děti skoro, možná kvůli televizi…nevím. Já s ním mluvila od roku a půl a zůstala u něj do 4,5 let. Myslím že se tam bude nudit určitě a ztráta času. Kazdy den 2 hodiny češtiny hlavně mají české školy. On jde na jazykovou a bude mít jen 2 hodiny cizího jazyka, to může jít na kroužek. Možná by měl jít do nějaké mezinárodní ale ta je asi jediné v Praze nebo odjet do ciziny. Nějaké Švýcarsko nebo tak. Tam mají i francouzštinu, kantony…

Chystá se na privát do Švýcarska

2 hodiny týdně jazyka na jazykovce je strašně málo… ale jako na privátu, jsem se naučila hodně, ale takhle to v ČR je. Čím těžší jazyk tím dřív musí začít. Němčinu už později než v první třídě nevstřebá říkala učitelka NJ – no byla to spíše lektorka, co docházela do bordelu (jako ty první roky ten učitel italštiny, co docházel do night Ve smečkách). Angličtinu prý i později…čeština je nejtěžší jazyk a tu ovládá hezký, zná i složitý slova.