Znova opakuji tu větu z toho filmu ,,vy máte zbraně, tak bojujte“. Ano, ty máš zbraň, máš ji před sebou. Je tak mocná, že dokáže zatočit s těmi vykladači pravdy, kteří nemají respekt před ničím ani před tvými, nebo mými dětmi a klidně je zbijou před jejich vlastními rodiči a ty víš, že já už to zažil.

A tím, že chceš léčit zranění svého srdce něčím jiným než láskou nebo třeba čekáním na ni, tu zbraň zahazuješ.

Jsi na válečném poli. Tam nikdo nebude přemýšlet nad tím, zda je zrovna naladěn na zabíjení a když ne, no tak si počká až mu to přijde.

Takoví většinou padli, jako první. Já vím, co je válka, to jedině náš ,,dohlížitel“ může říci, že jsem levičáckej filosof.

Nemá ani tušení, kdo já jsem. Nikdy nezažil skutečnou válku a nemůže mít ani tušení, že probíhá v hybridní a informační podobě na několika rovinách přímo kolem něj, kolem tebe a nás všech.

Od výchovy potomků, přes vzdělávací systém až po sousedské vztahy. A ten pablb do toho nasouvá nějaký blok proti islámu, který ještě více narušuje ty vztahy na všech třech úrovních.

Takoví, jako on přesvědčili spoustu žen, aby zahodily tu nejúčinnější zbraň a nechaly chlapy jako já válet se v troskách jejich životů i přes jejich…….jak jsi to řekla?……….ach ano, potenciál.